2225Y1000561GFR
Mfr.Part #
2225Y1000561GFR
Description
CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000561GFR
Knowles Syfer 2225Y1000561GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 560pF