2225Y1000560KFR
Mfr.Part #
2225Y1000560KFR
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 2225
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000560KFR
Knowles Syfer 2225Y1000560KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 56pF