2225Y1000560GFR
Mfr.Part #
2225Y1000560GFR
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
56pF
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000560GFR
Knowles Syfer 2225Y1000560GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 56pF