2225Y1000474KXT
Mfr.Part #
2225Y1000474KXT
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.47µF
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y1000474KXT
Knowles Syfer 2225Y1000474KXT
FlexiCap™ 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000474KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225Y1000474KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm