2225Y1000473JDT
Mfr.Part #
2225Y1000473JDT
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2225
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000473JDT
Knowles Syfer 2225Y1000473JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.047muF