2225Y1000472GFT
Mfr.Part #
2225Y1000472GFT
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Published :
Capacitance :
4700pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000472GFT
Knowles Syfer 2225Y1000472GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 4700pF