2225Y1000470FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000470FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000470FCT
Knowles Syfer 2225Y1000470FCT
FlexiCap™ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000470FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000470FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm