2225Y1000393KFR
Mfr.Part #
2225Y1000393KFR
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y1000393KFR
Knowles Syfer 2225Y1000393KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.039muF