2225Y1000393KCT
Mfr.Part #
2225Y1000393KCT
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000393KCT
Knowles Syfer 2225Y1000393KCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.039muF