2225Y1000393GFT
Mfr.Part #
2225Y1000393GFT
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000393GFT
Knowles Syfer 2225Y1000393GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.039muF