2225Y1000393FCR
Mfr.Part #
2225Y1000393FCR
Description
CAP CER 0.039UF 100V C0G 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.039µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000393FCR
Knowles Syfer 2225Y1000393FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.039muF