2225Y1000392GCT
Mfr.Part #
2225Y1000392GCT
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
100V
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000392GCT
Knowles Syfer 2225Y1000392GCT
FlexiCap™ 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000392GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y1000392GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm