2225Y1000391GFR
Mfr.Part #
2225Y1000391GFR
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 2225
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000391GFR
Knowles Syfer 2225Y1000391GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 390pF