2225Y1000391FFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000391FFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Published :
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Series :
FlexiCap™
Datasheets
2225Y1000391FFT
Knowles Syfer 2225Y1000391FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF