2225Y1000391FFR
Mfr.Part #
2225Y1000391FFR
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000391FFR
Knowles Syfer 2225Y1000391FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF