2225Y1000390GFT
Mfr.Part #
2225Y1000390GFT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
2225Y1000390GFT
Knowles Syfer 2225Y1000390GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 39pF