2225Y1000390FCT
Mfr.Part #
2225Y1000390FCT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000390FCT
Knowles Syfer 2225Y1000390FCT
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000390FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1000390FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm