2225Y1000334MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000334MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.33μF
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2225Y1000334MXT
Knowles Syfer 2225Y1000334MXT
FlexiCap™ 0.33μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000334MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000334MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm