2225Y1000333KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000333KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.033µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000333KXT
Knowles Syfer 2225Y1000333KXT
FlexiCap™ 0.033μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000333KXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2225Y1000333KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm