2225Y1000333KFT
Mfr.Part #
2225Y1000333KFT
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000333KFT
Knowles Syfer 2225Y1000333KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.033muF