2225Y1000333FFR
Mfr.Part #
2225Y1000333FFR
Description
CAP CER 0.033UF 100V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Capacitance :
0.033µF
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1000333FFR
Knowles Syfer 2225Y1000333FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.033muF