2225Y1000332GCT
Mfr.Part #
2225Y1000332GCT
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Capacitance :
3300pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000332GCT
Knowles Syfer 2225Y1000332GCT
FlexiCap™ 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000332GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1000332GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm