2225Y1000332GCR
Mfr.Part #
2225Y1000332GCR
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 2225
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000332GCR
Knowles Syfer 2225Y1000332GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 3300pF