2225Y1000331GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000331GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
330pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000331GCT
Knowles Syfer 2225Y1000331GCT
FlexiCap™ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000331GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000331GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm