2225Y1000331FCT
Mfr.Part #
2225Y1000331FCT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
2225 (5763 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y1000331FCT
Knowles Syfer 2225Y1000331FCT
FlexiCap™ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000331FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1000331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm