2225Y1000274MDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000274MDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.27UF 100V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.27μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y1000274MDT
Knowles Syfer 2225Y1000274MDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.27muF