2225Y1000274KXT
Mfr.Part #
2225Y1000274KXT
Description
CAP CER 0.27UF 100V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.27μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000274KXT
Knowles Syfer 2225Y1000274KXT
FlexiCap™ 0.27μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000274KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y1000274KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm