2225Y1000273KFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000273KFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Datasheets
2225Y1000273KFT
Knowles Syfer 2225Y1000273KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.027muF