2225Y1000273KCR
Mfr.Part #
2225Y1000273KCR
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.027μF
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000273KCR
Knowles Syfer 2225Y1000273KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.027muF