2225Y1000273JFT
Mfr.Part #
2225Y1000273JFT
Description
CAP CER 0.027UF 100V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Published :
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y1000273JFT
Knowles Syfer 2225Y1000273JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.027muF