2225Y1000272JCT
Mfr.Part #
2225Y1000272JCT
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Published :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000272JCT
Knowles Syfer 2225Y1000272JCT
FlexiCap™ 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000272JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y1000272JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm