2225Y1000225MXT
Mfr.Part #
2225Y1000225MXT
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2.2μF
Datasheets
2225Y1000225MXT
Knowles Syfer 2225Y1000225MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2.2muF