2225Y1000225MXR
Mfr.Part #
2225Y1000225MXR
Description
CAP CER 2.2UF 100V X7R 2225
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2.2μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000225MXR
Knowles Syfer 2225Y1000225MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2.2muF