2225Y1000224KDR
Mfr.Part #
2225Y1000224KDR
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.22µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000224KDR
Knowles Syfer 2225Y1000224KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.22muF