2225Y1000222KCR
Mfr.Part #
2225Y1000222KCR
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
2200pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2225Y1000222KCR
Knowles Syfer 2225Y1000222KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 2200pF