2225Y1000222JCT
Mfr.Part #
2225Y1000222JCT
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000222JCT
Knowles Syfer 2225Y1000222JCT
FlexiCap™ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000222JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y1000222JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm