2225Y1000221JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000221JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
220pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1000221JCT
Knowles Syfer 2225Y1000221JCT
FlexiCap™ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000221JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y1000221JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm