2225Y1000221FCT
Mfr.Part #
2225Y1000221FCT
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Published :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
220pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y1000221FCT
Knowles Syfer 2225Y1000221FCT
FlexiCap™ 220pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000221FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y1000221FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm