2225Y1000220FFR
Mfr.Part #
2225Y1000220FFR
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Capacitance :
22pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000220FFR
Knowles Syfer 2225Y1000220FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 22pF