2225Y1000220FCR
Mfr.Part #
2225Y1000220FCR
Description
CAP CER 22PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Capacitance :
22pF
FlexiCap™
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000220FCR
Knowles Syfer 2225Y1000220FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 22pF