2225Y1000185MXT
Mfr.Part #
2225Y1000185MXT
Description
CAP CER 1.8UF 100V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Capacitance :
1.8μF
Datasheets
2225Y1000185MXT
Knowles Syfer 2225Y1000185MXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 1.8muF