2225Y1000183MDR
Mfr.Part #
2225Y1000183MDR
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Datasheets
2225Y1000183MDR
Knowles Syfer 2225Y1000183MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.018muF