2225Y1000183KFR
Mfr.Part #
2225Y1000183KFR
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.018μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y1000183KFR
Knowles Syfer 2225Y1000183KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.018muF