2225Y1000183GCT
Mfr.Part #
2225Y1000183GCT
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Capacitance :
0.018μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y1000183GCT
Knowles Syfer 2225Y1000183GCT
FlexiCap™ 0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000183GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225Y1000183GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm