2225Y1000183FCT
Mfr.Part #
2225Y1000183FCT
Description
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
2225Y1000183FCT
Knowles Syfer 2225Y1000183FCT
FlexiCap™ 0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000183FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000183FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm