2225Y1000182KCR
Mfr.Part #
2225Y1000182KCR
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Series :
FlexiCap™
Published :
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2225Y1000182KCR
Knowles Syfer 2225Y1000182KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 1800pF