2225Y1000182JCR
Mfr.Part #
2225Y1000182JCR
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000182JCR
Knowles Syfer 2225Y1000182JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1800pF