2225Y1000182GFT
Mfr.Part #
2225Y1000182GFT
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 2225
C0G NP0 1B
Published :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1800pF
Datasheets
2225Y1000182GFT
Knowles Syfer 2225Y1000182GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1800pF