2225Y1000180JCT
Mfr.Part #
2225Y1000180JCT
Description
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
18pF
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y1000180JCT
Knowles Syfer 2225Y1000180JCT
FlexiCap™ 18pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000180JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y1000180JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm