2225Y1000155JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y1000155JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1.5μF
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y1000155JXT
Knowles Syfer 2225Y1000155JXT
FlexiCap™ 1.5μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y1000155JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225Y1000155JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm